Nitrogen + Syngas 2012

PROZAP wziął udział w konferencji i targach Nitrogen + Syngas, które odbywały się od 20 do 23 lutego 2012 r. w Atenach, w Grecji. Tegoroczna edycja zgromadziła niemal pięciuset przedstawicieli firm związanych z syntezą chemiczną z Europy, Azji, Ameryki i Bliskiego Wschodu. Stoisko firmowe oraz prezentacja PROZAP-u cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Konferencja poświęcona była zarówno technicznym, jak i rynkowym oraz biznesowym aspektom produkcji chemicznej opartej na gazie syntezowym. Poruszano wiele tematów związanych z innowacjami w technologiach wytwarzania amoniaku, produkcji katalizatorów, nawozów azotowych i chemikaliów, takich jak mocznik, saletra amonowa, metanol, i inne.

Na firmowym stoisku PROZAP-u, licznie odwiedzanym przez uczestników konferencji, prezentowane były specjalistyczne usługi Spółki, związane np. z odpylaniem instalacji do granulacji nawozów oraz ostatnie duże projekty referencyjne np. instalacja nowej tlenowni, modernizacja wytwórni amoniaku i mocznika oraz nowatorski system odsiarczania spalin z elektrociepłowni metodą mokrą amoniakalną.

23 lutego, w ramach konferencji, Prezes PROZAP-u, p. Maria Skorupka wygłosiła odczyt poświęcony odpylaniu wytwórni mocznika p.t. „Dwa studia przypadków instalacji systemu oczyszczania powietrza z amoniaku i pyłu produktu w istniejących wytwórniach mocznika”. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem: uczestnicy zadawali wiele szczegółowych pytań, a dyskusja przeniosła się na firmowe stoisko.

– Bardzo cieszy nas fakt, że nasze rozwiązania i usługi cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Spotkania takie jak Nitrogen + Syngas pozwalają na bezpośredni kontakt z odbiorcami z całego świata i interesującą wymianę myśli, pozwalającą nam poznać lepiej oczekiwania klientów, a równocześnie znaleźć nowe pomysły na dobry biznes – mówi p. Maria Skorupka.

Aktualności