30-lecie PROZAP Sp. z o.o.

15 czerwca 2018 r. w Hotelu – Restauracji „Trzy Korony” w Puławach odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 30-lecia działalności PROZAP Sp. z o.o. – puławskiego biura projektowego.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: członkowie zarządu Grupy Azoty, Grupy Azoty PUŁAWY, rada nadzorcza spółki, przedstawiciele siostrzanych firm i partnerów biznesowych oraz pracownicy i emeryci.

W części oficjalnej zabrała głos prezes zarządu PROZAP Sp. z o.o. Agnieszka Rolecka. Przedstawiła ona krótki rys historyczny spółki i  zwróciła uwagę na niekwestionowany wkład PROZAP-u w rozwój przemysłu chemicznego w Polsce i poza granicami kraju, potwierdzony licznymi referencjami.

Następnie zabrał głos wiceprezes Grupy Azoty Paweł Łapiński, który wskazał na bardzo długą listę referencyjną projektów PROZAP-u zrealizowanych z pasją i zakończonych powodzeniem. W imieniu Zarządu Grupy wiceprezes Łapiński życzył nieustającego pasma sukcesów i wielu ciekawych projektów. Przekazał też list gratulacyjny od prezesa zarządu Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego.

PROZAP otrzymał także list okolicznościowy od zarządu Grupy Azoty PUŁAWY. Ówczesny prezes Jacek Janiszek zwrócił w swym wystąpieniu uwagę na fakt, że podjęta 30 lat temu wizjonerska decyzja o utworzeniu spółki projektowej była słuszna. Scharakteryzował on PROZAP jako firmę o niepodważalnej renomie i marce znanej na świecie. Zebrani gromkimi brawami nagrodzili stwierdzenie, że trudno byłoby sobie wyobrazić jakąkolwiek poważną inwestycję w grupie na przestrzeni  kilkudziesięciu ostatnich lat bez wsparcia i udziału projektantów PROZAP-u.

Ważnym głosem było wystąpienie dyrektora Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach prof. dr hab. Janusza Igrasa, który mówił o wadze wieloletniej współpracy tej placówki naukowej z puławskim biurem projektów.

Po wystąpieniach gości nastąpiło wręczenie okolicznościowego medalu Magazynu Rynek Inwestycji za wieloletni wkład w rozwój przemysłu chemicznego w Polsce i za granicą.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w ramach której wystąpili Olga Bończyk i Janusz Szrom z zespołem muzyków jazzowych. W recitalu artystów znalazły się szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej z repertuaru Czesława Niemena, Bogusława Meca, Andrzeja Zauchy, Hanki Ordonówny w autorskich aranżacjach i brawurowym wykonaniu.

Zabawa taneczna, wspominanie oraz przyjacielskie rozmowy trwały do rana.

Aktualności