Politechnika Łódzka w PROZAPie

7 maja firmę PROZAP odwiedzili studenci Wydziału Inżynierii Procesowej i Chemicznej Politechniki Łódzkiej. Grupa niemal 40 osób zapoznała się ze specyfiką pracy w wielobranżowym, specjalistycznym biurze projektowym: procesem powstawania projektu, pracami w poszczególnych branżach i nowoczesnymi narzędziami projektowania, np. oprogramowaniem PDS i Smart Plant.

„Takie wizyty dają naszym studentom szansę wybiec myślą wprzód i zobaczyć, w jakim kierunku się kształcą, tzn., w jakim środowisku i wobec jakich zadań będą postawieni po ukończeniu studiów i podjęciu pracy w przemyśle”, tłumaczy dr inż. Robert Adamski, opiekun grupy. „Studenci chętnie biorą udział w takich wycieczkach. W tym roku przyjechali słuchacze 2, 3 i 4 roku Inżynierii Chemicznej i Procesowej”, dodaje Robert Adamski.

Wizyty studentów z Politechniki Łódzkiej należą do wieloletniej tradycji PROZAPu, gdyż firma bardzo ceni sobie współpracę ze światem nauki. Niejednokrotnie zdarzało się, że studenci z łódzkiej uczelni stawali się po jej ukończeniu cennymi pracownikami.

Aktualności