NITROGEN+SYNGAS 2011 w Dusseldorfie

PROZAP wziął udział w międzynarodowej konferencji i wystawie NITROGEN+SYNGAS 2011, która odbyła się od 21 do 24 lutego w Dusseldorfie, w Niemczech.

PROZAP zaprezentował swoje doświadczenie w dziedzinie wytwarzania nawozów i chemikaliów, do których należą: amoniak, mocznik, AdBlue, saletra amonowa, RSM, siarczan amonu, kwas azotowy, kwas siarkowy, melamina, kaprolaktam i TDI. Prezentowaliśmy również rozwiązania z dziedziny ochrony środowiska, m.in. do redukcji emisji amoniaku, pyłów mocznika i saletry amonowej, NOx, odsiarczania spalin z elektrociepłowni oraz magazyny i stacje załadowczo-rozładowcze.

We środę 23 lutego, w czasie popołudniowej sesji konferencji, Prezes firmy przedstawiła osiągnięcia PROZAP-u w dziedzinie ograniczania emisji tlenków azotu oraz produkcji saletry wapniowej, która jako cenny nawóz płynny ponownie zyskuje popularność na rynku.

Od kilku lat nieprzerwanie uczestniczymy w konferencjach NITROGEN+SYNGAS, choć nie zawsze odbywają się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie – mówi Maria Skorupka. – Zeszłoroczna edycja miała miejsce w Bahrajnie, dwa lata temu gościliśmy w Rzymie, jeszcze wcześniej w Moskwie. Dla nas, jako biura projektów obsługującego przede wszystkim producentów nawozów azotowych, jest to jedna z nielicznych okazji spotkania wszystkich liczących się graczy w jednym miejscu i czasie, wymiany myśli oraz wsłuchania się w nastroje panujące na rynku. PROZAP, jak i inne biura projektowe, czy licencjodawcy, zaobserwował zwiększone zainteresowanie rozwiązaniami technicznymi prezentowanymi w trakcie konferencji, co może być dobrym sygnałem świadczącym o ożywieniu rynku.

NITROGEN+SYNGAS to jedna z najważniejszych konferencji rynku nawozowego, poruszająca zagadnienia w dziedzinie produkcji gazu syntezowego i jego dalszego przetwarzania do amoniaku, nawozów azotowych i chemikaliów, takich, jak mocznik, saletra amonowa, RSM, metanol, wodór i paliwa syntetyczne.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora pod adresem:

http://crugroup.com/Events/NitrogenandSyngas/Pages/nitrogenandsyngas2011.aspx

Aktualności